Kysymys hydrauliikasta progress 525 -89

keskustelu kaikista koneista ja vehkeistä

Valvoja: pelarusmaisteri

Ilu77
Viestit: 16
Liittynyt: 20 Marras 2007, 11:47
Paikkakunta: Joutseno

Kysymys hydrauliikasta progress 525 -89

Viesti Kirjoittaja Ilu77 »

Elikkä olis tarve saada tehtyä liitin traktorin taakse johon tulisi jatkuva paine. Liitin tulisi hydraulihalkojaa ja klapikonetta varten. (Tähän mennessä olen aina kiilannut laudanpätkällä hydr.vivun jotta saan paineen)
Elikkä onko mahdollista ottaa paineensäätimen jälkeen ennen venttiililohkoa tai venttiililohkosta haara josta saisi jatkuvan paineen vedettyä putkella/letkulla taakse. Meinasin tietenkin laittaa lähtöön venttiilin niin saapi paineet pois silloin kun ei ole tarvetta.
nokiotta
Viestit: 134
Liittynyt: 15 Tammi 2009, 19:15
Paikkakunta: POHOJANMAA

Re: Kysymys hydrauliikasta progress 525 -89

Viesti Kirjoittaja nokiotta »

Eiköhän tuo käyttämäsi tapa ole juuri se oikea. Paineen otto T haaralla jatkuvasti virtaavasta putkesta ei tuo painetta ulkopuoliseen käyttöön lainkaan jollei virtausta estetä T kappaleen jälkeen. Elikkä :) kaipaamasi toiminta on sinulla jo käytössä.
BELARUS RULES
Vastaa Viestiin