Minkähänlainen moottori mahtaa tossa uudessa Vladimirin tekeleessä olla.EI ilmeisesti nojauduta enää ilmajäähdytykseen,ainakin pakoputki on eripuolella moottoria kuin vanhoissa T-25 traktoreissa.
Voishan tuollaisen ostaa terapiakoneeksi JOS olis ylimääräistä rahaa.Heinäpellolla menis hyvin pöyhijän edessä.On meinaan meikäläisen heinätyökoneet niin pieniä että tollakin pärjäis.Lieriöniitokoneen kanssa vois kyllä tehdä tiukkaa kovassa heinässä.
majer kirjoitti:Minkähänlainen moottori mahtaa tossa uudessa Vladimirin tekeleessä olla.EI ilmeisesti nojauduta enää ilmajäähdytykseen,ainakin pakoputki on eripuolella moottoria kuin vanhoissa T-25 traktoreissa.
Moottori on D-120 (2-pyttynen, vesijäähdytteinen ja tehoa 22,1 kW). Tässä linkki suoraan Vladimirin tehtaalle, josta VTZ 2032:n tekniset tiedot käyvät ilmi: